Outlook Mail Kurulumu

Outlook Mail Kurulumu nasıl yapılır?

Outlook Mail KurulumuGünümüzde, Outlook Mail, kullanıcılar arasında popüler bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Outlook Mail, e-postalarınızı ve takviminizi bir araya getirerek, günlük işlerinizi ve işlemlerinizi daha kolay yönetebilmenizi sağlar. Bu dökümanda, Outlook Mail’i kurmak için gerekli aşamalar ve prosedürleri inceleyeceğiz.

Aşağıda Windows ve MacOS işletim sistemleri için Outlook Mail Kurulumu bilgilerini resimli olarak anlattığımız yazımızı inceleyebilir ve e posta kurulumunuzu yapabilirsiniz.

Aşamalar ve Prosedürler:
a. Outlook Mail’in Yüklenmesi: Outlook Mail’i yüklemek için, Windows cihazınıza Office 365’i indirmeniz gerekir. Office 365’i indirdikten sonra, Outlook Mail’i kullanmaya başlayabilirsiniz.
b. Outlook Mail’in Yapılandırılması: Outlook Mail’in yapılandırılması, kullanıcının bilgisayar ve e-posta ayarlarını düzenlemesini gerektirir. Kullanıcı Outlook Mail’in yapılandırılmasını, Outlook Ayarları ekranından yapabilir.
c. Outlook Mail Hesabınızın Oluşturulması: Outlook Mail hesabınızı oluşturmak için, Outlook Ayarları ekranından “Yeni Hesap” seçeneğini seçmeniz gerekir. “Yeni Hesap” seçeneğini seçtiğinizde, açılan pencerede, bir e-posta adresi ve şifre girin. Bu bilgiler, Outlook Mail hesabınızın ilk adımını tamamlayacaktır.
d. E-postalarınızın Yapılandırılması: E-postalarınızın yapılandırılması, Outlook Ayarları ekranından “E-postalar” sekmesini seçerek yapılabilir. Outlook Ayarları ekranında, sunucu ayarlarınızı ve diğer e-posta ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. e. Takviminizin Yapılandırılması: Takviminizi yapılandırmak için, Outlook Ayarları ekranından “Takvim” sekmesini seçmeniz gerekir. Takviminizi yapılandırdıktan sonra, takviminizdeki etkinlikleri, önemli kişileri ve diğer önemli bilgileri ekleyerek, takviminizi daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Windows Outlook Mail Kurulumu

Aşağıda kurulum bilgilerini inceleyebileceğiniz E-posta hesabı kurulumu, Outlook 2016 Pc versiyonu içindir.

ADIM 1
Outlook programını açıyoruz. Açılan pencerede Dosya > Hesap Ekle bölümüne tıklıyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

ADIM 2
Açılan pencerede Adınız, E-posta adresiniz ve Parola bilgileri bölümlerini doldurduktan sonra, Elle kurulum kutucuğunu işaretleyip ileri butonuna basıyoruz.

Outlook Hesap Ekleme

ADIM 3
Açılan pencerede POP kutucuğunu işaretleyerek ileri butonuna tıklıyoruz.

Outlook Pop veya IMAP seçimi

ADIM 4
Açılan pencedeki kutucukları aşağıdaki şekilde dolduruyor ve Diğer Ayarlar bölümüne tıklıyoruz. 

Outlook hesap Ayarları

ADIM 5
Açılan pencerede Gelişmiş sekmesine tıklıyor, gelen ve giden sunucu numaralarını 110 ve 587 olacak şekilde ayarlıyoruz. İletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretliyor ve ne kadar süre sonra sunucudan silinmesi istediğimizi belirterek tamam butonuna tıklıyoruz. Sunucudaki postaların silinmesi bilgisayarınızdaki postaların silineceği anlamına gelmez. Bu işlem hosting depolama alanınızı düzenli temizleyecektir.

Outlook gelen giden posta sunucusu

ADIM 6
Aynı pencerede Giden sekmesine tıklıyor, “Giden sunucum (SMTP)için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini ve “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayaralarını kullan” kutucuklarını işaretleyerek Tamam butonuna tıklıyoruz.

Outlook gelen giden posta sunucusu

ADIM 7
İleri
 butonuna tıklıyoruz ve hesap ayarlarını sına kutucuğu açılıyor. Tüm işlemleri doğru yaptıysak sınama başarılı olduğu bilgisi geliyor ve mailimiz kullanıma hazırdır.

Outlook hesap ayarları sınama

MacOS Mail Kurulumu

ADIM 1

Elma ikonu yanında bulunan Outlook sekmesine tıklıyoruz. Açılan pencerede Tercihler/Preference bölümüne tıklıyoruz.

MacOS Outlook Mail Kurulumu

ADIM 2

Açılan pencerede Hesaplar/Accounts bölümüne tıklıyoruz.

ADIM 3

Açılan pencerede sol alt kısımdaki + işaretine ve  Diğer E-Posta bölümüne tıklıyoruz.

ADIM 4

Açılan pencerede

E-posta adresi bölümüne : Mail adresi bilginizi

Parola bölümüne : Şifrenizi

Kullanıcı adı bölümüne : Tekrar mail adresinizi

Tür : POP seçilecek

Gelen sunucu bölümüne : mail.siteniz.com (siteniz yazan bölüme domaininizi gireceksiniz). Port : 110

Giden sunucu bölümüne : mail.siteniz.com (siteniz yazan bölüme domaininizi gireceksiniz). Port : 587

Varsayılan bağlantı noktalarını geçersiz kıl kutucuklarını tıklayarak, port numaralarını değiştirebilirsiniz.

Hesap Oluştur Butonuna tıklıyoruz ve mailimiz kullanıma hazır.

 

.

Dilerseniz Outlook programının üreticisi Microsoft’un web sitesini ziyaret ederek kurulum adımlarını inceleyebilirsiniz. tıklayın!

Eğer halen mail kurumu ile ilgili teknik desteğe ihtiyacınız varsa bize ulaşın!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir