Google Ads Danışmanlığı

Google Ads Danışmanlığı

Google Ads Danışmanlığı, Reklam Ajansı veya bir Dijital pazarlama uzmanı aracılığı ile web siteniz üzerinden Google arama motoru üzerinde reklam danışmanlığı hizmetidir.

Google Ads Danışmanlığı almak için başvurduğunuz ajans veya uzmanın Google Ads Sertifikası sahibi olmasında fayda vardır. Bu sertifika Google’ın bu kişileri dijital reklamcılık uzmanı olarak onayladığının kanıtıdır.

Google Ads reklamcılığı, web sitenizin Google arama motorunda organik arama sonuçlarının üzerinde çıkmasını sağlar.

Reklamları aranan kelime ile ilişkilendirme prensibine dayanarak arama sonuçlarının en üstünde veya altında gösterimi üzerine kuruludur. 

Google Ads nedir?

Google Ads, Google tarafından sunulan bir reklam hizmetidir.

Reklamverenin hizmeti ile ilgili seçmiş olduğu anahtar kelimeler ile Arama motorunda arama yapan kullanıcıyı buluşturmayı hedefler.

Google Ads hizmetleri için bir reklam ajansından profesyonel Google Ads Danışmanlığı almanızda fayda olacaktır.

Arama sonuçlarında anahtar kelimelerde reklamverenlerin rekabet durumuna göre sayfa üstü, sayfa altı, 2. sayfa, 3 sayfalarlarda reklam gösterimleri olabilir.

Yandex Direct veya Bing Ads gibi diğer arama motorlarının da reklam hizmetleri mevcut olsa da Google'ın pazar payının %90 üzerinde olması Arama motoru reklamcılığını Google üzerine yoğunlaştırmaktadır.

Google Ads Danışmanlığı

Google Ads reklamı nasıl verilir?

Google Ads reklamı vermek profesyonel bir iştir. Kendiniz aşağıdaki adımları uygulayarak reklam verebililirsiniz ancak reklamların amacına ulaşması için uzmanlık gerektiğini, daha ucuza getirmeye çalıştığınız bu sürecin size çok daha fazla zaman ve bütçeye mal olacağını hatırlatarak mutlaka Google Ads Danışmanlığı almanızı tavsiye ederiz.

Google Hesabı açılması : Google hesabı oluşturmak için tıklayın!

  1. Google Ads ana sayfasına tıklayın ve Google hesabınızla oturum açın.
  2. Anahtar kelime analizi yapmak için Google Keyword Planner kullanın.
  3. Kampanya ayarlarınızı yapın: Reklam amacınıza göre reklam türü, bütçe, lokasyon, hedef kitle, reklam uzantıları, reklam metni ve görüntülü reklamlar oluşturacaksanız reklam kreatifi gibi ayarlamalarınınızı yapın.
  4. Dönüşüm kodları : Dönüşüm izleme kodlarını web site entegrasyonunu yaparak kullanıcı hareketlerini detaylı izleyebilir, analiz edebilir ve daha sonra yeniden pazarlama için kullanabilirsiniz.
  5. Fatura ayarları : Firma bilgileri ile beraber ödeme alınabilmesi için kredi kartı bilgilerinizi sisteme tanımlayın.
  6. Optimizasyon : Reklam yayın sonrasında düzenli optimizasyon ister. Performans değerlendirmesi ve rapor analizlerine göre aksiyon alınır. Anahtar kelimeler, eşleşme türleri, negatif kelimeler ile ilgili kontroller aksatılmamalıdır.

Google Ads reklamı vermek için belli adımlar mevcuttur fakat doğru planlanmamış ve optimize edilmemiş kampanyalar size zaman ve para kaybettirecektir. Verimli ve doğru bir pazarlama stratejisi için mutlaka profesyonel bir dijital pazarlama uzmanından google ads danışmalığı hizmet alın.

Google Ads reklam modelleri nelerdir?

Arama Ağı Kampanyaları

Arama ağı reklamları, web sitenizi hedeflenen anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkartmaktadır. Potansiyel müşterilerinizin markanızı fark etmesini sağlamanın en iyi yoludur. Arama Ağı reklamlarında tıklama başına ödeme sistemiyle sadece reklamınız sonuç aldığında ödeme yaparsınız.

Alışveriş Kampanyaları

E-ticaret siteniz var ve satış yapmak istiyorsanız bunun en iyi yolu Alışveriş kampanyası oluşturmaktan geçer. Google Merchant Center'a üye olup ürünlerinizi ekledikten sonra kampanya oluşturabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları

Web sitesine adsense ile reklam alan tüm site ve uygulamalarda ve gmail, youtube gibi google mecralarında görüntülü reklam gösterimi sağlar. Google'ın istediği tüm çözünürlüklerde reklam kreatifi hazırlanmalıdır. 

Video Kampanyaları

YouTube'da video izleyen veya video arayan potansiyel müşterilerinize ulaşmanın en iyi yoludur.

Uygulama Kampanyaları

IOS veya Android tabanlı uygulamalarınızı benzer beğenilere sahip kullanıcılara ulaştırmak için Google Arama, YouTube, Google Play ve diğer platformlarda tanıtabilirsiniz.

Google Ads mi SEO mu?

İster Google ads danışmanlığı ister Seo danışmanlığı olsun öncelikle işletmenin hedefleri doğrultusunda pazarlama stratejisi oluşturulur.

Kısa sürede dönüş almak için Google Ads kampanyalarından faydalanılabilirken, SEO çalışmaları uzun dönem çalışmalar gerektirir. 

SEM çalışmalarında reklam verdiğiniz sürece öne çıkarken SEO çalışmaları kalıcıdır.

Her iki çalışmayı birlikte yürütmek mümkündür. Özellikle reklam yasağı olan sağlık, veterinerlik, hukuk gibi sektörlerde SEO çalışmaları ağırlık kazanmaktadır.

Google Ads reklam bütçesi nasıl belirlenir?

Firmanın hedefleri ve beklentileri doğrultusunda sektörün rekabet durumu ve hedef pazarı da göz önünde bulundurularak reklam bütçelerini belirliyoruz. Minimum harcama ile maksimum performans elde etmek hedefi ile reklam performansı doğrultusunda revizyonlar yapmakta ve öneriler getirmekteyiz.

Reklam bütçeleri firmanıza ait kredi kartınıza bağlayarak, reklam harcamalarını şeffaf ve bilginiz dahilinde gerçekleştiriyoruz.


Google Ads hizmet bütçesi nasıl belirlenir?

Hizmet bütçeleri Google Ads Danışmanlığı aldığınız ajans tarafından firmanın reklam türü ve aylık reklam bütçesi doğrultusunda belirlenir.

Belli bir tutar altında aylık reklam bütçesi olan müşterilerimiz için fee bir bedelle çalışmakta, belirlenen tutar üzerindeki reklam bütçeler için % yüzde bazında hizmet bedeli almaktayız.

Projeniz mi var?

Hadi Başlayalım!

Markanızı büyütmek için işine tutku ile bağlı, profesyonel bir ekiple çalışın!